Úvodem

Tento web je velice jednoduchý a slouží čistě k prezentaci mých nádrží a k nabídce mých odchovů

 

Máte ovšem zde i možnost pochlubit se svými nádržemi a svými chovanci. Pokud máte nějaké povedené foto své nádrže, nebo své chované ryby, či jiného vodního živočicha stačí foto poslat na můj     e-mail     a já to zveřejním v sekci veřejná fotogalerie .

 

Na e-mail je možné mě zkontaktovat i s případným dotazem ohledně akvaristiky. Pokud se budete chtít poradit, nebo chtít pomoct třeba se založením  nádrže, nebo s jejím zarybněním.



Jak jsem začínal

S akvaristikou jsem začal, jako většina už v dětství. Byly to začátky pro mě krásné ovšem pro mé ryby spíše kruté. Od pokusů s pavíma očkama ve velké zavařovačce na okurky jsem se časem propracoval k menšímu 50-ti litrovému akvárku, kde byly střídavě rybky a křečci. Jak přišla puberta, rázem nebyl na akvaristiku či jiná zvířátka čas. K akvaristice jsem se znovu dostal až na vojně. Měli jsme na posádce tři velká akvárka s cichlidama. Tam jsem cichlidám naprosto propadl. Po vojně opět moc na akvaristiku čas nebyl. Na novo jsem to z akvaristikou rozjel až v lednu roku 2004. Tehdy jsem si pořídil své první větší akvárium o objemu 152 l "AMAZONIE". Samozřejmě mi časem toto akvárko nestačilo a pořídil jsem si další dvě. Jedno 130 l "MALAWI" a druhé 50 l "GUYANA". To druhé jsem vlastně doma měl, už od dob dětství. Od začátku jsem měl jasno jaké ryby chci chovat. Věděl jsem, že to budou Cichlidy. No a netrvalo to dlouho a 130l (Malawi) jsem zrušil a místo něj jsem pořídil akvárium 280l. Ryby jsem nakupoval v pěstírně Frontosa v Ostravě. Vede to tam velice zkušený a ochotný akvarista p.Čuhel. Doporučuji navštívit. Nyní mám už akvárií mnohem více. Akvaristika mě chytla a momentálně mám doma kolem 2,5 kubíků vody.



__________________________________________________________

V sobotu 12.září 2009 proběhl, během výstavy v Rychnově nad Kněžnou, sraz přátel webu www.tlamovci.cz.

Kdo jste tam nebyli a máte zájem můžete mrknout na  pár fotek jak ze srazu,tak také z výstavy.

 

Rychnov 2009

__________________________________________________________


 



 

"Jedině příroda ví, co chce....nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby.Ty dělá jen člověk."

.....J.W.GOETHE